Головна » Статті » Для батьків » Для батьків

ЯК СТАТИ ХОРОШИМИ БАТЬКАМИ І 10 КРОКІВ ДО УСПІХУ

Батьки дуже часто замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Не існує ідеальних батьків. Всі відчувають ті чи інші труднощі і бувають не впевнені, чи правильно вони виховують дитину. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки, а саме як зробити так, щоб дитина вів себе добре?


Нижче наведено кілька порад, скориставшись якими можна якісно поліпшити поведінку дитини.

1. Подавайте дітям приклад хорошої поведінки діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка — приклад для наслідування.

2. Змінюйте оточення, а не дитину краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.

3. Висловлюйте свої бажання позитивно — кажіть дітям, чого Ви від них очікуєте, замість того, чого не бажаєте.

4. Висувайте реальні вимоги запитуйте себе, чи відповідають Ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій він опинився. Ви маєте бути більш терпимими до маленьких та хворих дітей.

5. Не надавайте надто великого значення заохоченням і покаранням в міру дорослішання дитини покарання і заохочення стають все менш результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на Ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з більш маленькими — використовуйте тактику переключення уваги.

6. Забезпечуйте виховання дитини без побиття та крику на початку це може здаватися результативним, однак незабаром виявиться: щоразу Ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори є також шкідливими та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру.

Покарання не допомагають дитині набути навички самоконтролю і поваги до інших.

7. Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір не сперечайтеся з дітьми про справи, які не надто важливі. Дозволяйте їм зробити вибір: нехай вони самі вирішують, у що одягатися чи що їсти. Це попередить прояви образи та непокори з боку дитини. Він не буде дорікати, що Ви її постійно контролюєте.

8. Караючи дитину, Ви повинні зробити так, щоб він зрозумів, чому покарано дослідження доводять, що вимоги дорослих часто видаються дітям незрозумілими. Пам'ятайте, коли дитина дістала ляпас, вона стає надто злим, знервованою та збудженою, тому не може зрозуміти, за що і чому покараний.

Десять кроків, щоб стати кращими батьками:

1. Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.

2. Прислухайтеся до того, що говорить Ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.

3. Всі взаємини потребують певних обмежень. Батьки самі мають визначити ці обмеження для дітей. Пам'ятайте, що порушення дітьми будь-яких обмежень є для них природним процесом пізнання, і не варто це розцінювати як прояв неслухняності. Діти почуваються безпечніше, коли батьки також дотримуються визначених ними обмежень.

4. Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Часом батьки бувають занадто серйозними. Це заважає їм сповна відчути радість батьківства. Вмійте побачити веселі моменти й дозволяйте собі сміх при кожній нагоді.

5. Намагайтесь побачити світ очима Вашої дитини і зрозуміти її почуття. Пригадайте, як Ви почувалися, коли були дитиною, і яким незрозумілим здавався Вам світ дорослих, коли з Вами чинили несправедливо.

6. Хваліть і заохочуйте дитину. Сподівайтеся, що дитина поводитиметься добре, й заохочуйте його зусиль для цього. Хваліть її за хорошу поведінку.

7. Поважайте свою дитину так, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, які стосуються його. Прислухайтеся до думки дитини. Якщо Ви змушені сказати дитині щось неприємне, подумайте, яким чином Ви сказали б це дорослому. Вибачайтеся, якщо вчинили неправильно по відношенню до дитини.

8. Плануйте розпорядок дня дитини. Маленькі діти відчувають себе безпечніше, якщо дотримуються чіткого розпорядку дня.

9. У кожній сім'ї є свої правила. Будьте послідовними у їх дотриманні, намагайтеся виявляти певну гнучкість щодо дотримання цих правил маленькими дітьми. Діти можуть бути введені в оману, якщо одного разу правило виконується, а іншого – відміняється.

10. Не забувайте про власні потреби! Коли батьківські обов'язки починає надто нагадувати важку працю, і Ви відчуваєте, що Вам бракує терпіння, приділіть трохи часу собі. Робіть те, що приносить Вам задоволення. Якщо Ви розумієте, що втрачаєте контроль над собою і можете накричати на дитину, образити, принизити чи вдарити її, залиште дитину на кілька хвилин, порахуйте до десяти і заспокойтеся.

Категорія: Для батьків | Додав: rippers (18.10.2015)
Переглядів: 408 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar