Головна » Статті » Для батьків » Для батьків

СІМЕЙНИЙ ЕТИКЕТ

Коли починаєш говорити про сімейний етикет, то часто стикаєшся з відвертим нерозумінням, мовляв, які можуть бути церемонії між своїми?! Тоді виникає резонне питання: а чому ми намагаємося здаватися вихованими, ввічливими і культурними з найчастіше зовсім для нас сторонніми людьми, яких ми, цілком ймовірно, більше ніколи і не зустрінемо в житті, а з рідними і близькими не церемонимося, хоча дорожче їх у нас нікого немає?

Зрештою, ввічливість і культурне, доброзичливе ставлення в сім'ї – це запорука стабільних і міцних сімейних відносин, які передбачають взаємоповага, право кожного на особистий простір, терпимість до чужих звичок і поглядів. А що, як не це, дозволяє зберегти теплі почуття, не скочуючись у скандали та розбірки?
Крім того, дотримання відомих правил сімейного етикету зовсім не така вже складна справа, що вимагає неймовірних зусиль. Навпаки, це звичка вести себе однаково виховано і на роботі, і в громадських місцях, і вдома. І ще, не варто забувати, що наші діти вчаться всьому у нас, і якщо вони з дитинства отримують наочні уроки безкультур'я, важко буде чекати, що коли-то вони, нарешті, зрозуміють, що культура поведінки – це не тільки прояв повагу до оточуючим, але і до самого себе теж.

Колись у давнину чоловік вважався главою дому, а дружина – душею сімейного вогнища. Тоді ж правила сімейного етикету були непорушні і неухильно дотримувалися. І зараз у багатьох сім'ях є чудові традиції, зберігається шанобливе ставлення один до одного, причому, це стосується всіх – старших членів родини і дітей теж.

В чому суть сімейного етикету? Він, як і етикет, взагалі, закликає, в першу чергу, поважати звички і смаки і своєї половини, та оточуючих вас людей. В родині не прийнято випинати своє «я», вимагати особливої уваги і проявляти зневагу по відношенню до своїх близьких. Навіть, якщо у вас не складаються безхмарні стосунки зі свекрухою (або з тещею), ставлення до них має бути коректним.

Не потрібно в присутності дітей обговорювати і, тим більше, осуджувати, своїх друзів і знайомих. Зрозуміло, що у чоловіка та дружини можуть бути серйозні проблеми, але ось такі розмови слід проводити приватно, наодинці. Діти ще не в змозі розібратися у всіх труднощах людських відносин, і їм буде незрозуміло, чому батьки говорять неприємні речі на адресу тих людей, з якими спілкуються. Більш того, маленькі діти можуть запросто озвучити почуте, якраз при тих, про кого йде мова.

Етикет взагалі, і сімейний, зокрема, вимагає дотримання таємниці листування. Це стосується не тільки подружжя — батьки також не повинні читати листи дітей без їх згоди. Якщо ж лист отримано від родичів або від спільних знайомих, то необхідно про це повідомити всім членам сім'ї.

Не можна дозволяти собі ритися в кишені, сумочці, портфелі своїх близьких. Це ж відноситься до особистих записів – щоденників, блокнотів тощо Виправдати подібне втручання в особисті справи будь-якого члена сім'ї, все одно, дорослого або дитини, неприпустимо, і виправдати його кращими намірами, наприклад, проконтролювати або уберегти від необачного кроку, не можна.

Особливо важливо шанобливо ставитися до особистості дитини. Якщо він побачить або дізнається, що ви риєтеся в його комп'ютері, щоденнику, ранці, це майже напевно викличе його обурення і зіпсує ваші відносини. Більш того, в таких випадках повернути довіру і повагу дітей дуже складно. Вони стануть скритними, можуть почати брехати, і тепер вже ви точно не зможете вберегти його, ні допомогти в разі необхідності.

Прийнято стукати в зачинені двері кімнати, якщо там хтось знаходиться, перш, ніж увійти. Закрита двері припускає, що людина усамітнився, щоб побути одному, або зробити щось, що не прийнято робити на людях, наприклад, переодягнутися і пр. Стукати потрібно і, бажаючи зайти в дитячу кімнату.

У багатьох сім'ях прийнято спільні сімейні трапези. І, звичайно, за столом теж варто згадати про етикет. До речі сказати, чим красивіше і акуратніше накритий стіл, тим легше дотримуватися правил етикету. Тому, якщо ви хочете, щоб ваш обід, сніданок або вечеря пройшов приємно, подбайте накрити стіл, як годиться. І робити це треба завжди, а не тільки для гостей. А членам родини не варто забувати сказати «спасибі» після їжі. До речі, якщо вам необхідно встати з-за столу раніше інших, то з етикету покладається запитати дозволу.

Категорія: Для батьків | Додав: rippers (18.10.2015)
Переглядів: 891 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar